INFORMACJE
SESJE NOWORODKOWE 
Dziecko przychodząc na świat, zmienia wszystko, nasze rutyny, nasze przyzwyczajenia, nasz dom i nas samych.  Wymaga wiele opieki. Na samym początku dużo śpi, ale to nie trwa długo. Dziecko zmienia się z dnia na dzień.  Dodatkowe obowiązki, brak snu, sprawiają, że nie zauważamy wszystkiego. Nie wystarcza nam czasu, aby uchwycić cały proces jego rozwoju. Dlatego warto utrwalić ten czas, robić zdjęcia, które pozwolą zachować te małe drobiazgi z jego życia.
Sesje noworodkowe cechują się szczególnym charakterem i wymagają wiele troski i przygotowania. Całą uwagę chcę skupić na dziecku, dlatego uważam, że rekwizyty, które będziemy uzywać, mają nadać tylko charakter zdjęciu, a to dziecko ma być jego głównym tematem.
Kiedy umówić się na sesję noworodkową …
Najlepszym czasem na fotografowanie noworodka są pierwsze dwa tygodnie jego życia, kiedy maleństwo nadal pamięta pozycję embrionalną, jest bardziej plastyczne, nie reaguje na bodźce zewnętrzne. Po tym okresie coraz trudniej jest ukoić maluszka, jest ono coraz bardziej zainteresowane światem i tym co go otacza oraz co gorsze mogą dać o sobie znać kolki i dziecko jest niespokojne. Daltego możesz skontaktować się ze mną, jeszcze w trakcie swojej ciąży i podać swój przybliżony czas porodu, wtedy będziemy mogły ustalić wstępny termin, a kiedy już wrócisz ze szpitala ze swoim nowonarodzonym dzieckiem możesz skontaktować się ze mną  i ustalimy najbardziej korzystny czas i dzień na Waszą sesję.
Gdzie będzie odbywać się sesja…
Twoja sesja noworodkowa będzie odbywać się w naszym domowym studio w Brdowie lub w Waszym domowym zaciszu. Chyba każdy czuje się bardziej swobodnie we własnym naturalnym środowisku, przy czym miejsce musi spełniać określone warunki, żeby uzykać oczekiwane rezultaty, wystarczająco miejsca w pokoju, odpowiednio dużo światła.  Dla nas będzie to zaszczyt móc uczestniczyć w dniu z Waszego życia, może z przygotowań do wspólnego posiłku, lepienia pierogów, robienia ciasteczek, wspólnego czytania książek a może zabawy z psem lub kotem. 
Ile będzie trwać sesja noworodkowa …
Noworodki są jednymi z najbardziej wymagających modeli i trzeba zapewnić im odpowiednią ilość czasu. Sesja może potrwać nawet do 3 – 4 godzin w zależności, o ile mały model zechce z nami współpracować. Nie chcemy nakładać presji. Dbamy o to, aby przede wszystkim zapewnić komfort dziecka i czas na jego  pielęgnacje.
Jaką temperaturę powinnińsmy zapewnić w czasie sesji…
Musimy zrobić wszystko, aby noworodek czuł się, jak najbardziej komfortowo. Pokój / studio powinno być w temperaturze około 25-28 stopni C.
Światło w czasie sesji…
Uwielbiamy wykonywać zdjęcia przy naturalnym świetle zastanym, jednak nie każda pora umożliwi nam to, dlatego do pomocy służą nam lampy studyjne zmiękczone dyfuzorem, które zapewni miękkie, rozproszone światło, nie drażniące oczu dziecka.  
Rekwizyty …
Back to Top